Jak rozpoznać kolor szyby?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie koloru szyby jest uchylenie bocznej szyby w drzwiach i podłożenie białej kartki, tak by jedna część kartki dotykała szyby (patrz obrazek). Szyby samochodowe różnią się nie tylko kształtem czy wielkością, ale też kolorem (zabarwieniem). Najczęściej spotykane kolory to zielony, bezbarwny, błękitny bądź brązowy. Przy wymianie szyby bardzo ważne jest, aby kolor nowej szyby odpowiadał kolorem pozostałych szyb, ponieważ gdy zestawimy szyby odmiennych kolorów różnica jest bardzo łatwo dostrzegalna i psuje wygląd samochodu.

Wymiana szyb bielsko

Na mojej szybie pojawiło się pęknięcie, dlaczego?

Powodów pękania szyby może być wiele. Najczęściej dzieje się tak np. gdy jakiś niewielki kamień spod kół innego samochodu uderzy w szybę. Nie ma sposobu by temu zapobiec, ale szyby markowych producentów, montowane przez naszą firmę są wytrzymalsze i rzadziej ulegają uszkodzeniu niż szyby innych producentów. Innym powodem pęknięć jest też nieprawidłowo wykonana naprawa blacharska czy nieprawidłowy montaż podczas wcześniejszej wymiany.  Równie często zdarza się, że szyba pęka z powodu pojawienia się rdzy pomiędzy szybą a karoserią pojazdu. Rdza „wypycha” szybę powodując duże naprężenia w efekcie których szyba pęka. Dlatego nasza firma przy wymianie szyby dokonuje bezpłatnie przeglądu podszybia, powierzchni rantów, usuwając rdzę i konserwując elementy by zapobiec ponownemu pojawieniu się rdzy i zapewnić prawidłowy montaż.

 

Jak długo trwa wymiana szyby?

W samochodzie osobowym sama wymiana trwa około godziny, dodatkowo należy uwzględnić  czas potrzebny na  wstępne zwulkanizowanie (wyschnięcie) kleju, co w optymalnych warunkach atmosferycznych (około 20 stopni i 60% wilgotności) trwa około godziny. Przy niżej temperaturze czas ten może ulec wydłużeniu.

 

Jakie informacje musze podać zamawiając nową szybę?

Zamawiając szybę należy podać markę i model pojazdu wraz z datą produkcji. Konieczne jest również podanie koloru szyby. Przykład: Audi A4 kombi, rok produkcji 2006, szyba przednia, zielona.  Ponadto ważne jest by wiedzieć, co w danej szybie powinno się zawierać. Szyby mogą być wyposażone  w ogrzewanie, sensory zmierzchu lub deszczu czy kamery. Mogą także posiadać pas przeciw słoneczny, powłokę antyrefleksyjną bądź powłokę fotochrom. Istnieją również szyby akustyczne.

Jeżeli nie jesteś pewny skontaktuj się z nami, podpowiemy jak w prosty sposób uzyskać potrzebne informacje.

 

Czy mogę użyć własnej szyby?

Tak, możliwe jest zamontowanie szyby dostarczonej przez klienta. Jeśli szyba, którą chcesz wykorzystać jest używana to przeczytaj koniecznie informacje zawarte w zakładce: Szyby używane.

 

Dlaczego ta sama szyba tak różni się ceną?

Niektóre firmy oferują szyby dużo taniej niż konkurencja, jak to możliwe? Na rynku istnieje wiele firm dostarczających szyby samochodowe. Produkcja szyby to skomplikowany proces, na jakość wyrobu wpływ ma wiele czynników np. jakość formy i jej dokładność w stosunku do oryginału. Szyby tanich producentów często są jedynie podobne kształtem przewidzianym przez producenta, lecz taka szyba może być np. zbyt gruba lub nierówna. Takie szyby mają dużo mniejszą wytrzymałość i częściej ulegają uszkodzeniom. Ponadto, ich nierówna powierzchnia zniekształca obraz i znacząco obniża bezpieczeństwo i komfort jazdy. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i dbając o swoją renomę, używamy jedynie markowych szyb. Firmy, z którymi współpracujemy dostarczają swoje wyroby koncernom samochodowym. Szyby, których używamy, mimo ich nieco wyższej ceny są dla klientów bardziej opłacalne, będąc wytrzymalsze rzadziej ulegają uszkodzeniom.  Nie daj się oszukać nie kupuj tanich szyb. To się nie opłaca. Najczęściej skończy się następną wymianą.

 

Czy wymiany można dokonać u klienta?

Tak! Nasza firma zachęca klientów do wybierania tej opcji. Jeśli dysponujesz w miarę ciepłym (+10) i suchym garażem lub gdy panują sprzyjające warunki atmosferyczne, wymianę możemy dokonać w dogodnym dla Ciebie miejscu oszczędzając Twój czas. Ty unikasz zbędnych komplikacji czy angażowania dodatkowego samochodu i kierowcy. W powiecie Bielskim dojazd gratis! W innym wypadku pobieramy opłatę pokrywającą koszty paliwa. Skontaktuj się z nami telefonicznie  602 388 165. Nasza firma wykonuje również zlecenia poza granicami Polski.

 

Czym jest naprawa szyby, czy warto naprawiać szyby?

Naprawa szyby, to w istocie jedynie „maskowanie” uszkodzenia. Polega ona na wypełnieniu ubytku szkła lub pęknięcia żywicą utwardzaną promieniami UV. Powoduje to jedynie, że uszkodzenie przestaje być widoczne. Nie jest to klejenie i szyba nadal pozostaje osłabiona i podatna na dalsze uszkodzeniaNaprawa nie daje gwarancji, że uszkodzenie się nie powiększy i stanie się znowu widoczne.  Naprawione uszkodzenie, choć z początku niewidoczne, może na skutek gwałtownych zmian temperatur (np. przy włączeniu ogrzewania w zimie, lub myciu samochodu w upalny dzień) zacząć się powiększać. W związku z tym i tak czeka Cię wymiana. Wiele firm oferuje naprawy pęknięć typu rysa, jednakże zabieg ten jest drogi, nietrwały i sprzeczny nawet z przeznaczeniem i technologią naprawy szyb. Działamy na rynku od bardzo dawna, mamy spore doświadczenie i wiedzę dotyczącą techniki wymiany i naprawy szyb, zdajemy sobie sprawę, że taka naprawa przynosi  krótkotrwałe rezultaty i jest de facto oszukiwaniem klienta. Dlatego my nie naprawiamy.

 

Czy mogę używać samochodu z pękniętą szybą?

W świetle polskiego prawa poruszanie się samochodem z uszkodzoną szybą przednią  jest karalne. Grozi za to nie tylko mandat, ale też zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

 

Czy mogę dorobić szybę do nietypowego pojazdu np. koparki?

Tak. Nasza firma dorabia szyby hartowane lub ze szkła VSG (laminowanego).Szkło to posiada certyfikaty Instytutu Szkła i Ceramiki. Szyby dorabiamy według dostarczonego szablonu lub wykonujemy je sami, w zależności od woli klienta. Warunkiem jest szkło płaskie. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Znajdź nas na: