Szyby używane to szyby bardziej podatne na uszkodzenia!

Nasza firma, pragnąc zachować najwyższą jakość usług, nie prowadzi sprzedaży szyb używanych. Na wyraźne życzenie klienta możemy jednak podjąć się montażu  takiej szyby, udzielając gwarancji na wykonaną usługę. Uważamy jednak, że klient powinien być świadomy wiążącego się z tym ryzyka. Często szyby używane są wątpliwej jakości i trwałości.

Szkło jak każdy inny materiał starzeje się, i z wiekiem staje się kruche i mniej odporne na naprężenia.Szyby używane bardzo często są uszkodzone mechanicznie, poprzez  pracujące wycieraczki czy drobne kamyczki uderzające w nią czasie jazdy. Prowadzenie samochodu z taką szybą w niesprzyjających warunkach pogodowych (w nocy , podczas deszczu czy śnieżycy) jest męczące dla oka i niebezpieczne ze względu na ograniczoną widoczność.

Nie pomoże nawet wymiana piór wycieraczek na nowe.  Wieloletnie doświadczenie przekonało nas, że szyby używane są bardziej podatne na uszkodzenia  np. pęknięcia i odpryski. Mało tego, często bywają wymontowane i transportowane w niefachowy sposób z wyszczerbionymi krawędziami, które są źródłem pęknięć.

Znajdź nas na: